آموزش خودآرایی

آموزش خود آرایی،مراقبت های زیبایی،جدیدترین مد آرایش چهره و مو آقایان و خانمها

شناخت فرم بدن؛ راز خوش‌ پوشی

دوشنبه 26 بهمن 1394 12:46 نویسنده: حسین چاپ
در دنیای امروز که تمایلات مد پیوسته تغییر می‌کند، لباس مناسب پوشیدن یک نیاز بزرگ محسوب می‌شود که مثل تمام کارهای دنیای امروز نیاز به اطلاعات تخصصی دارد. راهنمایی‌های ما به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید چگونه شیک بپوشید. 

شما باید به زبان بدن‌تان گوش کنید، آن وقت خیلی راحت می‌توانید هر آن چیزی را که می‌خواهید بپوشید، با فرم بدن‌تان هماهنگ کنید. انتخاب درست لباس به شما کمک می‌کند تا اگر فرم بدن شما نرم است به آن کمی ساختار اضافه کنید و اگر زاویه‌داراست به آن کمی نرمی بدهید. بله، لباس پوشیدن هم نیاز به فکر کردن دارد. 
برای این کار کمی زمان بگذارید تا تمام مشکلات را در پوشیدن لباس برطرف کنید. در اینجا ما دستورهایی برای شناخت شکل بدن‌تان ذکر می‌کنیم تا به کمک آنها لباس‌هایی را بپوشید که کاملا به شما می‌آیند؛ البته فرقی نمی‌کند که مد باشد یا نه.  با این کار شما می‌توانید دنیای لباس‌های‌تان را تغییر دهید و یک نگاه مثبت در ذهن خود و دیگران بسازید. 
  
اگر فرم بدن‌تان به شکل ساعت شنی است...

• بهترین ویژگی‌ها: 

بالاتنه بزرگ، دور کمر باریک و پاهای درشت دارند.
• اشتباهات معمول این گروه: 

شکل بدن شما به‌طور طبیعی زیباست. این فرم بدن طرفدار زیاد دارد. هرکسی دوست دارد تا بدنی شبیه ساعت شنی داشته باشد. به همین دلیل دست این افراد برای انتخاب لباس باز است. 

چه لباس‌هایی برای افراد این گروه مناسب است؟

سادگی، کلید موفقیت شماست. دنبال یک تاپ ساده با آستین نسبتا بلند باشید. از پوشیدن لباس‌های چندلایه اجتناب کنید و کمربندهای میان‌تنه استفاده کنید تا شکم لاغرتان را به خوبی نمایش دهد. ژاکت‌های چسبان برای شما عالی هستند؛ به‌خصوص اگر بافتی ظریف داشته باشند. دامن‌های کشیده شده تا زانو برای شما مناسب‌تر هستند تا دامن‌هایی که بالای زانو قرار می‌گیرند. جین‌های تنگ و شلوارهای لگ برای شما بسیار مناسب هستند. 

از لباس‌هایی استفاده کنید که انحنای طبیعی بدن شما را نشان می‌دهند اما خیلی تنگ نباشند. از پارچه‌های ساده استفاده کنید. لباس‌های طرح‌دار برای شما مناسب نیستند. از لباس‌هایی که چندین نوع پارچه دارند استفاده نکنید. رنگ‌ها با ترکیب بدن شما سازگارند ولی پوشیدنی‌های تک‌رنگ برای بدن شما بهترین انتخاب محسوب می‌شوند. 


اگر فرم بدن‌تان به شکل مثلثی وارونه است...

• بهترین ویژگی‌ها: 

 دور کمر و پاهای فوق‌العاده کشیده در مقابل بالاتنه درشت دارند. 
• اشتباهات معمول این دسته: 

 پاهای شما به‌طور طبیعی تراش‌خورده است و در این شرایط لگ‌های تنگ مناسب است اما به شرط اینکه همراه آن از یک تاپ بلند استفاده کنید. 

• چه لباس‌هایی برای این گروه مناسب است؟

شما با لباس‌های یقه وی‌شکل و برگشته کاملا عالی به‌نظر می‌رسید. دنبال لباس‌های ساده و بدون موج باشید. برای داشتن ظاهر زنانه از تاپ‌هایی با پارچه افتاده و بدون آستین استفاده کنید. شما نیاز دارید بین پایین‌تنه لاغرتان با بالا‌تنه تطابق ایجاد کنید. شلوارهایی با پاچه گشاد یا دامن‌های بلند بپوشید تا تعادل ایجاد شود. به‌عنوان یک قانون کلی از دامن‌ها و شلوارهای گشاد و  کفش‌های تزئین‌شده برای پایین‌تنه‌تان استفاده کنید. رنگ‌های روشن برای شلوارتان به تن کنید و به جای آن از تاپ‌ها و پیراهن‌های تیره استفاده کنید. 

        
اگر بدن‌تان مثلثی‌شکل است...

• بهترین ویژگی‌ها: 

این افراد پاهای خوش‌ترکیب و میان‌تنه خوش‌فرم دارند اما بالاتنه آنها نسبت به پایین‌تنه ریزتر و ظریف‌تر است. 
• اشتباهات معمول این گروه: 

این دسته افراد معمولا تلاش می‌کنند بدن خود را بپوشانند، اما آنها باید عکس این کار را انجام دهند و سعی کنند خطوط گردنی و بالای بازو و پاهای لاغر خود را نشان دهند.

• چه لباس‌هایی برای افراد این گروه مناسب است؟

بدن شما گرد و سفت است پس هدف شما باید اضافه کردن ساختار و زاویه به بدن‌تان باشد؛ به‌خصوص در مورد تاپ‌هایی که به تن می‌کنید. برای این کار می‌توانید سراغ کت‌های کمرکرستی بروید که برای شما گودی کمر ایجاد می‌کنند. از لباس‌هایی که خطوطی در مقابل بدن‌تان دارند مثل لباس‌های تکه‌دار هم می‌توانید استفاده کنید. لباس‌هایی که با چند نوع پارچه پوشیده شده‌اند برای شما عالی هستند.   

لباس‌هایی که روی خود خطوط عمودی یا افقی دارند روی بدن شما می‌درخشند؛ به‌خصوص اگر برای بالاتنه‌تان استفاده شوند. همچنین این گروه افراد بهتر است از پارچه‌های سنگین استفاده کنند مثل کتان و پشم که نوعی بافت طبیعی روی بدن شما ایجاد می‌کنند. شلوارهای راسته و بوت‌کات برای شما عالی هستند. 


اگر فرم بدن‌تان به شکل خط‌کش یا مستطیل است...

• بهترین ویژگی‌ها: 

 حجم بدن از بالا تا پایین یکسان است و فاقد گودی کمر یا سایر برجستگی‌های بدن است. 
• اشتباهات معمول این گروه: 

شما بدنی مشابه ورزشکاران دارید؛ بنابراین ممکن است به‌طور غریزی تمایل به پوشیدن لباس‌های ساده داشته باشید و این ممکن است شما را به شکل جعبه‌ای نمایش دهد. به جای آن بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنید که شما را ظریف‌تر و انحناهای بدن‌تان را بیشتر نشان می‌دهند. 

• چه لباس‌هایی برای افراد این گروه مناسب است؟

وقتی می‌خواهید یک پیراهن انتخاب کنید از خرید لباس‌هایی که خطوط عمودی یا مربعی دارند اجتناب کنید. به جای آن لباس‌هایی را انتخاب کنید که خطوط قرینه یا دایره‌ای یا جزییات ناصاف و برجسته مثل اشارپ و. . . داشته باشند. پیراهن‌های یقه‌باز و دکلته برای شما مناسب‌تر هستند چون بدن شما به‌طور طبیعی ورزشکاری است پس شما باید با کمک تاپ‌های تنگ و لباس‌های ظریف حالت زنانه به بدن خود بدهید. 

شلوارهای فاق‌بلند برای بدن شما کاملا مناسب هستند؛ همچنین شلوارهای گشاد که به بدن شما حجم می‌دهند. لباس‌های زنانه که بدون آستین هستند هم انتخاب خوبی به‌شمار می‌آیند. از لباس‌هایی با پارچه‌های ظریف مثل ابریشم و توری استفاده کنید. لباس‌های زینت داده شده و برش‌دار مثل شومیز چون حالت بهتری به بدن شما می‌دهند انتخاب های خوبی محسوب می شوند.

اتوبار در تهران

شرکت حمل و نقل ، اتوبار و باربری تک بار تهران

شرکت حمل و نقل و اتوبار تک بار تهران باربری به صورت حرفه ای با بیمه شهری و شهرستان و با کادری مجرب و به صورت کاملا تضمینی در خدمت شهروندان می باشد.

takbartehran.ir
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.